WYBIERZ SALON Wybierz salon: Radisson Blu Hotel, Gdańsk Radisson Hotel & Suites, Gdańsk
Skip to content

Każdy miłośnik pielęgnacji skóry z pewnością zetknął się z retinolem. Ten popularny składnik często uznawany jest za najskuteczniejszy w walce ze zmarszczkami i innymi niedoskonałościami skóry, takimi chociażby jak trądzik.

Ale czym właściwie jest retinol i jak działa?

Należący do retinoidów retinol jest pochodną witaminy A. Zwiększa produkcję komórek skóry (proliferację), pomaga odblokować pory, złuszcza również skórę i zwiększa produkcję kolagenu, co może zmniejszyć widoczność drobnych linii i zmarszczek, nadając skórze świeższy, promienny wygląd.

Retinol jest jednym z najczęściej używanych i najlepiej przebadanych składników przeciwstarzeniowych na rynku. Tretinoina, pierwotnie wprowadzona na rynek w latach 70. jako lek przeciwtrądzikowy, szybko okazała się mieć znaczące działanie przeciwstarzeniowe. Produkt stymuluje bowiem odnowę komórkową skóry, co objawia się rodzajem efektu „złuszczania”. Matowa i sucha skóra ustępuje miejsca nowej, jaśniejszej, o bardziej wyrównanym kolorycie, uzbrojonej w zwiększony poziom kolagenu i elastyny. Grubsza skóra jest mocniejsza, gładsza i ma mniej niedoskonałości. Zatem nawet stosunkowo „bezproblemowa” cera może odczuć korzyści z zastosowania retinolu.

Retinolem powinny także zainteresować się osoby, które zmagają się z opornym na leczenie trądzikiem. Odblokowując pory, retinol oczyszcza skórę i zapobiega występowaniu dalszych ognisk. Naturalnie, mniej trądziku to mniej blizn potrądzikowych.

Wielbiciele kąpieli słonecznych, na których skórze pojawiły się przebarwienia, również mogą sięgać po terapie z retinolem. Pomoże on bowiem pozbyć się tej niechcianej „pamiątki” z wakacji. W każdym wypadku warto jednak najpierw skonsultować stan skóry z lekarzem lub kosmetologiem, który pomoże dobrać odpowiedni preparat lub kurację.

W Prana Spa Premium jesienią króluje zabieg ‘Retinol Skin Renewal’, który do końca października nabyć można w specjalnej cenie promocyjnej 👉🏽 350zł zamiast 490zł!

Kup teraz 👉🏽 https://rhs.pranaspapremium.pl/mediderma-retinol-skin-renewal

Zabieg poprzedzony jest bezpłatną konsultacją z kosmetologiem. Zapraszamy!

Nie przegap naszych niesamowitych ofert!

Zapisz się już dziś i odbierz prezent powitalny.