Skip to content

Strefa saun

O tym, jak korzystnie saunowanie wpływa na nasz organizm, z pewnością nie trzeba nikogo przekonywać. W łatwy i przyjemny sposób poprawisz tu wygląd skóry, krążenie krwi czy metabolizm. Poprawa nastroju gwarantowana! Strefa saun przeznaczona jest wyłącznie dla osób dorosłych.

Sauna parowa

Sauna parowa nazywana jest również łaźnią rzymską. Jest to najbardziej tradycyjna odmiana sauny, której początki sięgają już starożytności. Temperatura tu panująca nie jest tak wysoka jak w pozostałych saunach, dzięki czemu dobrze będą się tu czuły osoby, które słabiej tolerują gorąco. Kąpiel w saunie parowej pobudza czynności wydzielnicze skóry i przyspiesza wydalanie szkodliwych produktów przemiany materii i toksyn. Para wodna wnika głęboko w skórę i ją nawilża.

Sauna fińska

Sauna fińska to tzw. sauna sucha. Ma swoje korzenie w tradycyjnych kąpielach cieplnych stosowanych w Finlandii. To doskonały wybór dla tych, którzy chcą oczyścić ciało z toksyn, poprawić krążenie i zwiększyć odporność organizmu. Sauna fińska ma również dobroczynny wpływ na układ oddechowy. Ponadto sauna relaksuje mięśnie i działa odstresowująco.

Sauna ziołowa

Sauna ziołowa łączy w sobie zalety sauny suchej i aromaterapii. Do wytwarzanej pary dodawane są tu bowiem olejki eteryczne i naturalne wyciągi z ziół. Unoszący się w ciepłym powietrzu przyjemny zapach olejków działa kojąco na nasze samopoczucie. Aromaterapia jest sposobem na przywrócenie równowagi ciała i umysłu.

Grota lodowa

Grota lodowa to pomieszczenie, w którym panuje temperatura 5ºC. Zaleca się korzystanie z groty zaraz po wyjściu z sauny. Kontakt rozgrzanego ciała z zimnem pobudza krążenie i hartuje nasz organizm. Ten delikatny „szok termiczny” ujędrnia skórę i wzmacnia naczynia krwionośne. Także organy wewnętrzne zostają pobudzone do pracy.

Grota solna z tepidarium i leżankami infared

Strefa kojącego wypoczynku w wyciszającej atmosferze. Mikroklimat tego miejsca uwalnia dobroczynne, istotne dla zdrowia, pierwiastki, takie jak jod, magnez, żelazo, wapń czy selen. W grocie panuje delikatny półmrok rozjaśniony bursztynową poświatą solnych bloków.
Seans w tym miejscu odbywa się na najnowocześniejszych leżankach na podczerwień, które działają w sposób precyzyjny, w szczególności intensywnie na partię pleców. Wystarczy usiąść, oprzeć się wygodnie i przyciskiem wybrać pożądany program. Działanie podczerwieni łagodzi stany zapalne, koi nietypowe bóle i odpręża.

Nie przegap naszych niesamowitych ofert!

Zapisz się już dziś i odbierz prezent powitalny.